Omega 3 Nedir, Faydaları Nelerdir?

Omega 3 Nedir, Faydaları Nelerdir?
Omega 3 esansiyel bir yağ asididir. 18 yaş Nişantaşı escort bayan sağlığı için gerekli olmasına rağmen insan vücudunda üretilemez ve besinler yoluyla alınması gerekir.

Omega 3 balık, soya fasulyesi yağı ve cevizde bulunur. Hamile kadınların, bebeklerinin zihinsel gelişimini iyileştirdiği gösterildiğinden omega 3 almaları önemlidir. Omega 3'ün ayrıca inanılmaz sağlık yararları vardır. Omega 3, daha iyi bir hafızaya ve yaşlı yetişkinler arasında daha düşük bunama riskine yol açabilir.

Bazı insanlar fındıklara alerjisi olduğu, yeterince balık veya diğer hayvansal proteinleri tüketmedikleri veya yağ asitlerini yağdan uzaklaştıran çok fazla kızarmış yiyecekler yedikleri için omega 3'te eksiktir. Gezegen ve dolayısıyla sakinleri binlerce yıl boyunca evrim geçirdi ve değişti.

İnsan genomunun bu yeni diyete uyum sağlama şansı olmadı ve sonuç olarak birçok insan, omega-3 yağları (çoğu kızarmış gıdada bulunur) ve şeker bakımından çok yüksek diyetlerin neden olduğu hastalıklardan muzdarip. Omega 3 kan damarlarımızı sağlıklı tutmaya yardımcı olur ve bu da kalp atış hızı, kan akışı, iltihaplanma seviyeleri, pıhtılaşma seviyesi ve daha fazlasını düzenlemeye yardımcı olur. Omega 3 ayrıca kanserle savaşmaya yardımcı olur. Çok fazla omega-3 tüketmenin sorunu, artrit, diyabet ve kalp hastalığı gibi iltihaplı hastalıklarda artışa neden olmasıdır. Omega 3, vücudunuzun yağ asidi dengesine geri dönmesine yardımcı olabilir; kanserle savaşmaya da yardımcı olabilir.

Çalışmalar, omega 3'ün sağlıklı inflamasyon seviyelerini teşvik ederek ve kanser ve bunama dâhil olmak üzere çok çeşitli hastalıklara yol açabilen pro-inflamatuar proteinlerin üretimini azaltarak beyne fayda sağladığını göstermiştir.